גוגל סרץ' קונסול (Google Search Console) – מדריך מלא

גוגל סרץ' קונסול (Google Search Console) - מה זה? איך משתמשים בו? במדריך הנוכחי אתם תלמדו את כל המידע הדרוש על קונסולת החיפוש של גוגל!

תוכן עניינים

בעולם של היום אין מקדמי אתרים שלא משתמשים בכלי הזה. כל מי שמחשיב את עצמו בתור מקדם אתרים רציני, חייב להשתמש עם גוגל סרץ' קונסול. ישנם גם המון בעלי אתרים שלא מתעסקים בקידום כמקצוע, אך עדיין משתמשים בכלי הזה. כמובן שיש לכך סיבה אמיתית ומוצדקת. אז מה זה בכלל Google Search Console?

מה זה גוגל סרץ' קונסול (Google Search Console)?

גוגל סרץ' קונסול הוא שירות מבית גוגל, המאפשר לבעלי אתרים לשפר את האופטימיזציה באתר שלהם. מדובר על כלי עוצמתי שנותן מידע רב על ביצועי האתר במנועי החיפוש. הדוחות של גוגל קונסול מאפשרים למדוד ולנתח תנועה, על מנת לעזור להבליט את האתר בGoogle.

קונסולת החיפוש של גוגל נחשבת לאחד הכלים היחידים שנותנים אשכרה מידע רשמי ומדויק. רוב הכלים "המתחרים" פועלים על אלגוריתמים המשערים את התוצאות. מידע כמו: הביטויים שקיבלו חשיפה במנועי החיפוש, המיקומים שלהם, אחוזי ההקלקה הממוצעים וכו'.

ידוע גם בשמות נוספים כמו: קונסולת חיפוש, כלי מנהלי האתרים של גוגל, Webmaster Tools ועוד.

איזה פונקציות יש בתוך קונסולת החיפוש של גוגל?

•שליחה ובדיקה של מפות האתר (Sitemaps) להצגת התוכן בGoogle
•קבלת התראות על גבי בעיות או תיקונים שיש לבצע באתר
•אנליזה של חיפושי התוכן במנועי החיפוש בשביל לבצע אופטימיזציה
•בדיקה של דפים באתר לפי איך שGoogle רואה אותם

והמון אפשרויות נוספות שנרחיב עליהם בהמשך המדריך.

יתרונות של גוגל סרץ' קונסול (Google Search Console)

1. עלות

קונסולת החיפוש של גוגל היא שירות חינמי ללא הגבלה (נכון לעכשיו), בדיוק כמו גוגל אנליטיקס. זה נותן לכם יתרון אדיר להשתמש במערכת סופר אפקטיבית ללא צורך בעלויות נוספות. גוגל בכיף יכולים לגבות תשלום נוסף על קונסולת החיפוש שלהם.

2. יעילות

שלא תטעו, אומנם השירות בחינם, אבל הוא אחד היותר אפקטיביים שיש לביצוע משימות אופטימיזציה. אתם מקבלים מגוגל את הנתונים הכי מדויקים שיכולים להיות. עובדה זאת מאפשרת לכם לבצע ניתוח ושיפור קידום, בצורה יעילה בהרבה יותר מכל שירות אחר.

3. אמינות

אחד היתרונות היותר גדולים זה שמדובר בשירות של חברת ענק כמו גוגל. לרוב, ככל שחברה גדולה וחזקה יותר, ככה היא גם אמינה יותר. האבטחה והביטחון של הנתונים הכי רגישים של האתר שלכם היא מאוד קריטית. אם חשובה לכם הוודאות של אבטחת נתוני האתר שלכם, אז הכלי הזה הוא בשבילכם.

איך מחברים גוגל סרץ' קונסול עם דומיין?

ישנם מספר דרכים לחבר את גוגל סרץ' קונסול עם האתר שלכם. בוידיאו הבא אתם תלמדו איך לבצע חיבור בעזרת הוספת דומיין גלובלי לחשבון הגוגל קונסול שלכם:

קישור ישיר לפתיחת משתמש דרך האתר הרשמי של Google Search Console:
https://search.google.com/search-console

סיכום בנושא Google Search Console

בתור עוסקים בתחום של נדל"ן דיגיטלי, אתם חייבים להיעזר בGoogle Search Console. זאת הדרך שלכם לקבל הכוונה אישית של גוגל, לביצוע פעולות מדויקות. תבינו שבשביל להיות הכי טובים, אתם גם צריכים להשתמש בכלים הכי טובים. גוגל סרץ' קונסול הוא לגמרי אחד מהם.

אם חשוב לכם להשתמש בכלים טובים נוספים, כדאי שתכירו גם את Google Analytics.

אהבתם את המדריך? שתפו את החברים!

פייסבוק
וואטסאפ
טלגרם
אימייל

יש לכם שאלות? תשאירו תגובה!

עוד בנושא

הישארו מעודכנים

המלצה על צד שלישי