חסימת הודעות ספאם באתר | מדריך Google reCAPTCHA

איך חוסמים הודעות ספאם של רובוטים באתר? במאמר הבא אתם תלמדו איך לבצע הגנה על האתר שלכם בעזרת כלי של גוגל. לפניכם מדריך מלא על Google reCAPTCHA.

תוכן עניינים

בכל יום שעובר כמות הרובוטים שנמצאים ברחבי האינטרנט גודלת. במקביל גם כמות ניסיונות הפריצה לאתרים עולה. זאת נהיית ממש תופעה שנעשתה מאוד נפוצה וקשה בשנים האחרונות. לכן אנחנו גם רואים המון חברות שמפתחות כלים ייחודיים נגד בעיות אלו. במדריך הבא אנחנו נדבר על כלי שנמצא בבעלות של גוגל. השם של הכלי הוא Google reCAPTCHA.

מה זה הודעות ספאם של רובוטים באתר?

באופן כללי הפירוש של "ספאם" בשפה עברית הוא דואר זבל אלקטרוני. המשמעות היא לתוכן מטריד שמגיע לבעלי האתר בניגוד לרצונו. ישנם 2 מקומות עיקריים שדואר ספאם של רובוטים יכול לבוא לידי ביטוי. הראשון הוא בתוך האתר עצמו, כאשר הרובוט מציף בתגובות על מאמרים או מוצרים. השני הוא באזורים באתר שיש בהם טפסים שהרובוטים שממלאים בצורה אוטומטית.

אתם בטח שואלים את עצמכם מה זה הבוטים האלו? מאיפה הם מגיעים? מי אחראי עליהם? אז בדרך כלל מדובר על רובוטים שנבנו על ידי חברות מסוימות. האינטרס של חברות אלו יהיה לקדם את השירותים שלהם בכל מחיר. שימוש ברובוטים לא חוקיים זאת אחת הדרכים שהם עושים זאת.

מה זה Google reCAPTCHA?

מדובר על מערכת ייחודית אשר נוסדה לראשונה באוניברסיטת קרנגי. לאחר זמן מה הפיתוח נרכש על ידי חברת גוגל האגדית. המטרה הראשונית בפיתוח של הכלי הזה הייתה לסייע בהמרת טקסטים פיזיים לפורמט דיגיטלי. כבר בשנת 2012 הפרויקט reCAPTCHA המיר את כל "הניו יורק טיימס" לפורמט דיגיטלי. לאחר מספר שנים גוגל החליטה להוסיף פונקציות נוספות למערכת. כך גם נוצרו הגרסאות החדשות יותר של המערכת הזאת.

הבדל גרסאות של Google reCAPTCHA

Google reCAPTCHA V2

שיטת האימות הזאת עלתה לאוויר בשנת 2014. האימות פה מתבסס לרוב על אתגר לזיהוי של תמונות שרובוטים לא יצליחו לפתור. בנוסף השיטה הזאת מאפשרת גם לבצע אימות פשוט יותר. בטח כפי שכולכם מכירים את האפשרות לבצע לחיצה על הכפתור "אני לא רובוט". המערכת יודעת לזהות האם מדובר ברובוט לפי תנועת העכבר.

Google reCAPTCHA V3

בשנת 2018 גוגל הוציאה לאור את הגרסה V3. בגרסה זאת לגולש אין שום צורך לעשות פעולות אימות כלשהם. המערכת החדשה יודעת לדרג את הגולש על פי ההתנהגות שלו. בעזרת הדירוג המערכת יודעת להבדיל בין רובוטים לאנשים. הבעלים של האתר יכול לבחור את רמת ההחמרה של המערכת מכיוון שהיא יכולה לחסום גם אנשים בטעות.

איך מתקינים הגנת Google reCAPTCHA?

בשביל להקל עליכם את הסבר ההתקנה, החלטנו ליצור וידאו עם כל המידע הנחוץ:

קישור ישיר לפתיחת משתמש וקבלת קוד API בGoogle reCAPTCHA:
https://www.google.com/recaptcha/admin/create

סיכום בנושא Google reCAPTCHA

כמו שבטח הבנתם הכלי של Google reCAPTCHA הוא חשוב בתוך האתר שלכם. אנחנו אפילו מאמינים שהוא must בכל אתר וממליצים עליו בחום. חשוב לזכור גם שאבטחת האתר משפיעה מאוד על הקידום האורגני בגוגלבנוסף לכל היתרונות האלו, מדובר בכלי חינמי שלא מצריך מכם משאבים. ככה שאין פה בכלל התלבטות האם להשתמש בכלי הזה.

מאחלים לכם בהצלחה!

אהבתם את המדריך? שתפו את החברים!

פייסבוק
וואטסאפ
טלגרם
אימייל

יש לכם שאלות? תשאירו תגובה!

עוד בנושא

הישארו מעודכנים

המלצה על צד שלישי