מה זה נדל"ן דיגיטלי ולמה הוא הנכס הכי טוב שיש?

מה זה נדל"ן דיגיטלי? מה היתרונות של נדל"ן דיגיטלי מול נדל"ן פיזי? במדריך הבא אתם תלמדו לעומק את כל היסודות הכי חשובים של נדל"ן דיגיטלי.

תוכן עניינים

במדריך הקודם למדתם קווים מנחים של מה זה נכס דיגיטלי באופן כללי. הפעם אנחנו נצלול יותר לעומק לנישה ספציפית בתוך עולם הנכסים הדיגיטליים. לדעתנו מדובר בנישה האולטימטיבית ליצירת חופש כלכלי אונליין. בהמשך המאמר אתם גם תבינו למה אנחנו בטוחים שזה נכון. כולם כבר יודעים מה זה נדל"ן פיזי, אך רק מעטים יודעים מהו נדלן דיגיטלי. במאמר הנוכחי אנחנו הולכים לחשוף בפניכם את כל הסודות על התחום האפל הזה. אז מה זה נדל"ן דיגיטלי?

פירוש של מה זה נדל"ן דיגיטלי?

נדל"ן דיגיטלי הוא כינוי לעסק אינטרנטי בדמות אתר אונליין, עם מאפיינים של נדל"ן מסחרי בעולם הפיזי. שניהם ניתנים לקנייה, מכירה, השבחה, השכרה, פרסום ואף יותר מזה. נדל"ן דיגיטלי זאת סוג של קרקע וירטואלית מוגדרת, הנמצאת בבעלות מלאה שלכם עם כתובת בלעדית. מה שמייחד נכסי נדל"ן בכללי, זה שהם מסוגלים לייצר הכנסה כמעט פסיבית. קריטריונים אלו ישמשו אתכם כקווים מנחים לזיהוי של נכסי נדל"ן דיגיטליים בקלות.

נכון שהפירוש המלא של נדל״ן הוא ״נִכְסֵי דְּלָא נָיְדֵי״, משמע נכס שלא ניתן להזיז אותו. אך היום גם בעולם הפיזי קיים כבר סוג של נדל"ן שהוא נייד. יש פה סתירה כביכול, אבל היא הכרחית בשביל לאפשר לכם להבין את הקונספט, וזה העיקר. אותו הדבר גם באונליין. תנסו לדמיין לרגע את הדבר שיכול להיות הכי קרוב לנדל"ן פיזי, רק בעולם הדיגיטלי. אז זה בדיוק זה, נכסים דיגיטליים מניבים בדמות של אתרי אינטרנט.

הדרך הכי טובה שלנו להעביר לכם את הקונספט המלא של נדל"ן דיגיטלי, הוא בעזרת המחשה. לשם כך זיקקנו עבורכם את עיקר נקודות הדמיון בין הפיזי לדיגיטלי. מפה נוצר הרעיון הבלעדי הבא, כמו שאף אחד אחר מעולם לא הציג אותו:

מה זה נדלן דיגיטלי מול נדלן פיזי - המחשה - 001

סוגים של נכסי נדל"ן דיגיטלי

חשוב שנעשה סדר בדברים עם הבהרה קטנה. כל נדל"ן דיגיטלי הוא אתר אינטרנט, אבל לא כל אתר אינטרנט הוא בהכרח נדל"ן דיגיטלי. אתר אינטרנט הופך לנדל"ן דיגיטלי ברגע שהוא מצליח לייצר הכנסה יחסית פסיבית. כזאת שלא תלויה בזמן של בעלי האתר. הכנו לכם רשימה עם כל סוגי הנדל"ן הדיגיטלי הקיימים כיום בעולם. בנוסף צירפנו מספר דוגמאות של אתרי אינטרנט מפורסמים שהפכו עם הזמן לנכסי נדל"ן דיגיטלי.

1. אתרי מידע

אתר מידע ידוע גם בשמו הנוסף כאתר תוכן. סוג זה של אתרים בנוי על בסיס אינפורמציה ומידע רב, בדרך כלל בתחום מסוים. אבל לא תמיד, כמו למשל האתר Wikipedia שמספק אך ורק אינפורמציה לגולשים. אתר המידע ויקיפדיה עובד על מודל עסקי שמבוסס על תרומות.

2. אתרי שירותים

אתר שירותים הוא בדיוק כפי שהוא נשמע, מספק שירות כלשהו. בדרך כלל אתרים מסוג זה מתעסקים אך ורק בסיפוק השירות שלהם. לדוגמא אתר כמו Spotify, המציע נכון להיום, אך ורק שירות מסוים לגולשים. אתר השירותים ספוטיפיי עובד על מודל עסקי המתבסס על השכרה חודשית של מנויים.

3. אתרי מוצרים

אתר מוצרים זאת סוג של חנות דיגיטלית, המתעסקת במכירה ושיווק של מוצרים. עיקר הפעילות באתרים אלו סובב סביב המוצרים עצמם. לדוגמא אתר כמו Amazon שמציע למכירה מוצרים בלעדיים שלו וגם של גולשים נוספים. אתר המוצרים אמזון עובד בין היתר על מודל עסקי שמבוסס על רווח ממכירת מוצרים.

4. אתרים משולבים

אתר משולב הינה אופציה מדהימה ליהנות מכל העולמות במקביל. לדוגמא האתר שלנו, WebSpot בנוי משילוב של כל סוגי האתרים. המדריכים באתר, כמו מדריך זה, נוגעים בסוג הראשון של אתרי המידע. אנחנו מציעים באתר גם שירותים, כמו בניית פרופיל קישורים, וזה נוגע בסוג השני של האתרים. בנוסף יש לנו באתר מוצרים דיגיטליים למכירה, כמו דומיינים פרימיום, וזה נוגע בסוג השלישי.

4 מיתוסים על נדל"ן דיגיטלי

כאשר אנשים שומעים את המונח נכסים דיגיטליים חלקם מדמיינים נוכלים שעושים תרמית פירמידה. אחרים מדמיינים את עצמם יושבים רגל על רגל בחוף הים ושותים קוקוס קר. גילינו שיש המון בורות ואי הבנה סביב התחום הזה. לכן חשוב לנו לנפץ את כל המיתוסים לגבי עולם הנכסים דיגיטליים וליישר קו אחת ולתמיד.

מיתוס 1 - נדל"ן דיגיטלי זה טרנד חולף

טענה כזאת שווה לטענה שנדל"ן פיזי הוא טרנד זמני. אם יש לכם נכס דיגיטלי שמייצר ערך כלשהו לגולשים, הוא כנראה יישאר באוויר לנצח. למשל נכסי מידע דיגיטליים מוכרים כמו: מאקו, וואלה או ynet. אתרים אלו נמצאים באוויר כבר יותר מעשור וזה נראה שהם כאן בשביל להישאר.

מיתוס 2 - אי אפשר להרוויח כסף אונליין

כן, יצא לנו להיתקל גם בטענה כזאת, אך גם היא שגויה. ההוכחה לכך שזה אפשרי, היא בדיוק האתרים שצוינו בחלק הקודם ועוד רבים אחרים. בשביל להרוויח כסף מנכס דיגיטלי צריך מספר דברים. הראשון, הוא לייצר ערך כלשהו עבור הצרכים של הגולשים. הדבר השני, זאת אסטרטגיה נכונה שתהפוך את תנועת הגולשים לכסף.

מיתוס 3 - כולם נוכלים בתחום הדיגיטל

לא מדויק. כמו בכל תחום, גם פה יש המון נוכלים שמפילים אנשים תמימים בפח. אך עם זאת יש המון חברות ואנשים אמינים שעובדים ביושר. היופי בעולם הדיגיטל הוא שאתם לא חייבים להשתמש בשירותים של צד שלישי. אתם יכולים גם לעשות את הכל בעצמכם מ0 ובכך להימנע לחלוטין מכל סיכון של רמאות.

מיתוס 4 - נדל"ן דיגיטלי עצמאי זאת הכנסה פאסיבית ב100%

לא בהכרח. נדל"ן דיגיטלי זה עסק לכל דבר וחייב להשקיע בו, לא רק בשלבי ההקמה. גם כאשר תגיעו למצב שהאתר שלכם מייצר לכם הכנסה קבועה בכל חודש. אתם עדיין תצטרכו להמשיך לתחזק אותו על בסיס קבוע. ישנה רק דרך אחת להגיע למצב של נכס דיגיטלי עצמאי שהוא גם פאסיבי לחלוטין. הדרך הזאת אפשרית רק על ידי תשלום למנהל או חברת ניהול נכסים דיגיטליים. אך יש לקחת בחשבון חסרונות שקיימים בשיטה הזאת. העלויות גבוהות, הסיכון עולה, וגם אם הנכס יצליח, שולי הרווח יהיו קטנים יותר. הפתרון הזה מתאים בעיקר לאנשים שהזמן שלהם יקר מאוד.

יתרונות של נדל"ן דיגיטלי מול נדל"ן פיזי

1. הון התחלתי נמוך

נדל"ן דיגיטלי הוא אחת ההשקעות שדורשות מכם את ההון העצמי הנמוך ביותר. אם תבחרו לעשות את הכל בעצמכם, אתם תוכלו להגיע להוצאות הקמה של פחות מ-500 שקל. הסיטואציה הזאתי פותח דלת ענקית עבור כל אחד שרוצה להתחיל את הדרך שלו בעולם ההשקעות.

2. סיכון כמעט אפסי

מכיוון שמדובר בהון התחלתי מאוד נמוך, כך שגם אם תשרפו את הכל, ההפסד יהיה מזערי. אם נוסיף את הנתון שמדובר בנכס מאוד יציב, אז הסיכון לשרוף את הכל בכלל נעלם. מדובר בנכס סולידי ולא בהשקעה במניות OTC שיכולות לאבד את כל הערך שלהם ביום אחד. או ביטקוין, שרק לפני חודשיים שרף למשקיעים שלו יותר מ50% מההשקעה, בתוך חודש אחד בלבד.

3. החזר השקעה מהיר

אין הרבה תחומים שבהם ניתן להחזיר את ההשקעה הכספית כל כך מהר. בואו ניקח לדוגמא מקרה אמיתי של השכנים החדשים שלי שקנו דירה בבניין. הם רכשו דירה ב1.4M בשביל להשכיר אותה ב3.8K בחודש או 45.6K בשנה. אם נעשה את החישוב של 1.4M חלקי 45.6K אז יוצא שייקח להם 30 שנה לכסות את ההשקעה. זה בחישוב גס מבלי להתחשב בהשקעת הזמן שלהם, ריבית המשכנתא ובהוצאות התחזוקה. לעומת רכישה של נדל"ן דיגיטלי, שברוב המקרים מכסה את ההשקעה שלו כבר בשנה-שנתיים הראשונה.

4. עליית ערך גדולה

אפשר להגיד שבנדל"ן דיגיטלי אין תקרת זכוכית בעליית הערך. ככל שהנכס הדיגיטלי שלכם ממשיך לייצר רווח ולהגדיל הכנסות, כך גם השווי שלו גודל. שווי של נדל"ן דיגיטלי יכול בכיף לגדול פי 10 בשנה אחת בלבד. בשונה לגמרי מנכס נדל"ן פיזי כמו דירה. לידע כללי, שווי הדירות בישראל ב10 שנים האחרונות לא גדלו אפילו פי 3.

סיכום בנושא נדל"ן דיגיטלי

אם חשוב לכם הביטחון הכלכלי שלכם ואתם מבינים שאי אפשר להסתמך על מקור הכנסה אחד. אז נכס דיגיטלי הוא אכן מקור הכנסה שאתם חייבים לחשוב עליו ברצינות. עם מגוון רחב של יתרונות נדירים שלא קיימים בשום תחום אחר.

אהבתם את המדריך? שתפו את החברים!

פייסבוק
וואטסאפ
טלגרם
אימייל

יש לכם שאלות? תשאירו תגובה!

עוד בנושא

הישארו מעודכנים

המלצה על צד שלישי