מה זה נכס דיגיטלי? | הכל על נכסים דיגיטליים!

מה זה נכס דיגיטלי מניב? מה ההבדל בין עסק אינטרנטי פשוט לבין נכס דיגיטלי מפואר? במדריך הבא אתם תלמדו את כל העקרונות הבסיסיים לגבי נכסים דיגיטליים.

תוכן עניינים

בלוג קידום אתרים - טאמבנייל - מה זה נכס דיגיטלי - 001 - דחוס

בשנים האחרונות המונח נכס דיגיטלי או נדל"ן דיגיטלי תופס תאוצה בכל מקום. אפשר לראות איך בתוך תקופה יחסית קצרה התחום הזה פשוט התפוצץ בארץ ובעולם. בכל יום שעובר, התחום של הנכסים הדיגיטליים ממשיך לצבור אפילו עוד יותר תנופה. למרות המצב הנוכחי, נראה דווקא שאין הסבר מספיק מסודר לגבי הנושא הזה. אז מה זה בעצם נכסים דיגיטליים? האם נכס דיגיטלי ונדל"ן דיגיטלי זה אותו הדבר?

פירוש של מה זה נכס דיגיטלי?

בשביל להבין את המונח "נכס דיגיטלי" בשלמותו, נצטרך לפרק אותו קודם כל לגורמיםהמילה "דיגיטלי" מתארת את כל העולם הווירטואלי באינטרנט והמחשבים בכלליות. משמעות המילה "נכס" היא כל אמצעי, הנמצא בשליטת ישות מוגדרת, וצפוי לייצר לה רווח עתידי. ההבדל העיקרי בין נכס להכנסה, זה שנכס יכול לייצר תזרים מזומנים (CashFlow) בצורה יחסית פסיבית. בדרך כלל נכס הוא גם אמצעי שניתן למסחר וערכו צפוי להשתנות עם הזמן.

ז"א שנכס דיגיטלי הוא כינוי של משאב אינטרנטי המסוגל לייצר הכנסה במינימום השקעה של זמן. פעילות זאת נשענת על מודלים עסקיים המאפשרים מונטיזציה להכנסה יחסית פסיבית. בקצרה למי שלא יודע עדיין, מונטיזציה זאת פעולה שמטרתה להפוך תנועת גולשים להכנסה כספית. לכן נכס דיגיטלי אמיתי הוא כזה שיודע לייצר לבעליו הכנסה שלא תלויה בזמנו. יש המכנים את הנכס הדיגיטלי גם בשמות נוספים כמו "נכס אינטרנטי" או "נכס וירטואלי". אך המשמעות שלהם זהה מכיוון שהמילים אינטרנטי, וירטואלי ודיגיטלי די חופפים.

עם זאת עדיין קיים אצל הרבה אנשים בלבול. זה נובע מהסיבה שיש המון סוגים של מקורות הכנסה שיכולים להיקרא "נכס דיגיטלי". בנוסף ישנם אנשים שלא תמיד מצליחים לזהות את ההבדל בין עסק אינטרנטי לנכס דיגיטלי. ההפרדה הזאת חשובה כי לא מדובר בהכרח ב2 דברים זהים. לשם כך הקדשנו עבורכם גם את החלק הבא.

האם כל עסק אינטרנטי הוא נכס דיגיטלי?

"עסק אינטרנטי" הוא ארגון, הפועל למען השגת רווח לבעליו, בעזרת האינטרנט. אותו הדבר כך גם נכס דיגיטלי. ההבדל הוא שכל נכס דיגיטלי הוא עסק אינטרנטי, אך לא כל עסק אינטרנטי הוא בהכרח נכס דיגיטלי. למשל אם אתם מעצבים גרפיים ואתם מוכרים לוגואים בהתאמה אישית, זאת הכנסה, לא נכס. אבל אם אתם מייצרים פורטפוליו של יצירות שלכם ואותם מוכרים אותם ברשת תמונות כמו iStock, אז מדובר בנכס. לכן לא כל עסק אינטרנטי הוא נכס אינטרנטי. עסק אינטרנטי שהוא לא נכס, דורש מבעליו לעבוד תמיד בצורה אקטיבית. מדובר בהכנסה שתמיד תלויה בזמן של בעל העסק.

2 סוגים עיקריים של נכס דיגיטלי

נכס דיגיטלי בבעלות חלקית :

- חנות איביי

- עמוד פייבר

נכס דיגיטלי בבעלות מלאה :

- מוצרי מידע דיגיטליים

- רשימת תפוצה

- אתר אינטרנט

- כתובת דומיין

איזה יתרונות יש אצל נכס דיגיטלי?

1. להיות הבוס של עצמכם

עם נכסים דיגיטליים מניבים, אתם יכולים להיות הבוסים של הביזנס שלכם. אתם מחליטים מתי לעבוד, מאיפה לעבוד וכמה לעבוד. עבודה ללא בוס מעל הראש מייצרת לכם חופש תודעתי. עם איכות חיים טובה יותר שתאפשר לכם לצמוח ולהתפתח בצורה בריאה.

2. רווחיות משתלמת במיוחד

לרוב, נכסים דיגיטליים דורשים השקעה כספית מאוד נמוכה, לעומת לכל נכס אחר שאתם מכירים. מכיוון שההשקעה הכספית קטנה יחסית, כך גם בסנכרון מושלם רמת הסיכון קטנה משמעותית. בנוסף ההוצאות השוטפות שיש לנכס דיגיטלי הם נמוכות יותר. מה שמשאיר לכם בכיס אחוזי רווח גדולים יותר.

3. להפסיק למכור זמן בכסף

נכסים דיגיטליים מאפשרים לכם לייצר הכנסה שלא בהכרח תלויה בזמן שלכם. כאשר תצליחו לבנות נכס פסיבי עם הכנסה משמעותית וקבועה, אתם לא תצטרכו למכור יותר את זמנכם. הסוויץ' הזה, של מעבר מהכנסה לנכס, מסוגל לבנות לכם חופש כלכלי. המצב שבו אתם יכולים להרוויח כסף גם תוך כדי שינה.

איזה נכס דיגיטלי הוא הטוב ביותר?

אנחנו מאמינים שנדל"ן דיגיטלי הוא הנכס האולטימטיבי. היתרון הכי גדול בנדל"ן דיגיטלי הוא שמדובר על נכס שנמצא בבעלות מלאה שלכם. לעומת רוב הנכסים הדיגיטליים האחרים היושבים על פלטפורמות זרות שיכולות לחסום אתכם בכל רגע. בנוסף לכך שבאמצעות נדל"ן דיגיטלי ניתן לפתוח מספר ערוצי רווח ולמקסם את ההכנסות.

נדל"ן דיגיטלי הוא סוג של נישה מיוחדת בתוך עולם הנכסים הדיגיטליים. המיקוד העיקרי של המונח נדל"ן דיגיטלי, הוא על אתרי אינטרנט פרטיים. בשונה משאר סוגי הנכסים הדיגיטליים, אתר אינטרנט יכול להיקרא גם נדל"ן דיגיטלי. אך חשוב לעשות הבחנות כי לא כל אתרי האינטרנט הם נדל"ן דיגיטלי. 

השם נדל"ן דיגיטלי, נוצר בגלל שיש הרבה מאוד מאפיינים חופפים שמזכירים את הנדל"ן הקלאסי. שניהם זה סוג של שטח בבעלות פרטית שאפשר לקנות, למכור, לשכור, להשכיר ולשבח. כדאי לדעת שלא כל נכס הוא בהכרח נדל"ן, אבל כל נדל"ן הוא בהכרח נכס / נטל.

סיכום בנושא נכס דיגיטלי

עכשיו שאתם גיליתם את עולם הנכסים הדיגיטליים והבנתם על מה מדובר, הגיע הזמן להתקדם. מפה מומלץ להתחיל ולחשוב על הנכס הדיגיטלי המתאים ביותר עבורכם. כולנו אנשים שונים ולכן גם לכולם מתאימים נכסים שונים. לכל נכס יש את היתרונות והחסרונות הייחודיים שלו. לכן חשוב ללמוד מהו הנכס הספציפי שייקח את חייכם צעד קדימה.

במדריכים הבאים אנחנו נחשוף בפניכם את כל סוגי הנכסים הדיגיטליים שקיימים כיום בעולם. ככה שאתם תוכלו לדעת לבחור בצורה עצמאית את הנכס הטוב ביותר עבורכם. זכרו שנכסים מניבים הם אבן דרך קריטית בבניית החופש הכלכלי שלכם. בהצלחה! 

אהבתם את המדריך? שתפו את החברים!

פייסבוק
וואטסאפ
טלגרם
אימייל

יש לכם שאלות? תשאירו תגובה!

עוד בנושא

הישארו מעודכנים

המלצה על צד שלישי